Haiz IV liga 2018/2019, grupa: śląska II

13.04.2019 (sobota) godz. 17.00 stadion OSiR w Raciborzu

KS Unia Racibórz – Odra Centrum Wodzisław 2 – 1 (1 – 1)

1 – 0 Kamil Szlufarski 8’, 1 – 1 Piotr Pastuszek (rzut karny) 19’, 2 – 1 Mateusz Kocot 75’
KS Unia Racibórz: Kapusta – Sobek, Goły, Woniakowski, Miąsik – Tront, Radoń (Chałupiński 46’), Migus (Wowra 90’), Lorenc, Szlufarski (Haras 62’) – Kocot

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla piłkarzy K.S „Unii” Racibórz , którzy zdobyli dzisiaj cenne trzy punkty. Zwycięstwo pozwoliło przesunąć się w tabeli na 10 miejsce. Jednak różnice są niewielkie i każdy mecz jest niezmiernie ważny.

Zziębnięci kibice nie oglądali dzisiaj na Zamkowej wielkiego widowiska. Ozdoba meczu była bramka zdobyta przez Kamila Szlufarskiego. Zdecydował się on na mocne uderzenie z 35 metrów po którym piłka wylądowała w samym okienku. Unia w pierwszej fazie gry miała przewagę. Niestety w 19 minucie niepotrzebnie faulował w naszym polu karnym Lorenc i sędzia główny Sławomir Kowalewski bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Pastuszek. Po zdobytym golu inicjatywę przejęli goście ale wynik pierwszej połowy już się nie zmienił.
W drugiej połowie gra się wyrównała. W 66 minucie wymarzoną okazję zmarnował Haras, który z 5 metrów strzelił wprost w bramkarza. Dziewięć minut później było już znacznie lepiej. Rafał Chałupiński zagrał płaskie prostopadłe podanie do Mateusza Kocota. Ten wygrał walkę o piłkę z obrońcami Odry minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. W 82 minucie mógł doprowadzić do remisu zawodnik Odry, który był w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Jednak Paweł Kapusta obronił jego strzał. Ostatecznie to nasi piłkarze mogli się dzisiaj cieszyć ze zdobycia cennych trzech punktów.