PORAŻKA NA INAUGURACJĘ !

Miłe złego początki. Takim przysłowiem możemy rozpocząć krótką relację z meczu inaugurującego rozgrywki Haiz IV liga pomiędzy Polonią Łaziska Górne z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. Przez pierwsze 15 minut obie drużyny grały bardzo asekuracyjnie. Ale to my mieliśmy doskonałą sytuację do zdobycia gola. Lewą stroną urwał się M.Danieluk , ograł obrońcę wykładając R. Tkoczowi idealnie piłkę do zdobycia gola. Niestety nie udało się zdobyć bramki. Bardzo mocne uderzenie obronił bramkarz gospodarzy. Ale co się odwlecze to nie uciecze . W 18 minucie Robert Tkocz doskonale dogrywa piłke z rzutu wolnego a debiutujący w naszej drużynie Roland Kachel zdobywa pierwszego gola w sezonie 2019/20.Niestety było to wszystko na co było nas stać w dniu dzisiejszym. W ciągu 3 minut tracimy dwa gole po bardzo szybkich kontrach gospodarzy. Do przerwy przegrywamy 1:2. Kolejne dwie bramki gospodarze zdobywają znowu po kolejnych kontrach . Młody zespół zrobił tyle na ile pozwalało przygotowanie fizyczne. Być może już w następnym spotkaniu z GKS Wieprz wystąpią zawodnicy ,którzy leczą kontuzje.
W dniu dzisiejszym zadebiutowało 7 zawodników roczników 2002/2003.Może debiut nie był udany ale „POLONIA” w ubiegłym sezonie zajęła 5 lokatę w końcowej tabeli IV Ligi. Dzisiaj drużyna gospodarzy była zespołem lepszym , zasłużenie zdobywając komplet punktów.

Skład MKP: B.Bętkowski,K.Skrenik,D.Buczek,B.Lorenc,r.Kachel.K.Koczy (65 minK.Owczarczyk),D.Gorzawski(kpt), R.Tkocz,M.Danieluk,K.Mokry( 46 minD.Podbioł),M.Mańka (46 min D.Zatylny)