Porażka w Łaziskach

Po 15 minutach spotkania wiedziałem ,że Polonie jesteśmy w stanie pokonać ale muszą zmienić trójkę sędziowską. Wcale się nie myliłem.

To co wyprawiał sędzia główny Daniel K. z Żywca wołało o pomstę do nieba. Znam go bardzo dobrze i umie bardzo dobrze sędziować . Kilka razy już nam prowadził zawody. Dzisiaj pokazał ,że idzie też tragicznie sędziować. Można się tylko śmiać albo płakać. Po raz kolejny sędziowie okradają nasz klub z trzech punktów. Nie boję się tego powiedzieć głośno bo poziom sędziowania zdecydowanie się obniża ( mówię to jako członek Wydziału Szkolenia z wieloletnią praktyką). Wracając do samego spotkania , stało na dobrym poziomie sportowym. Prawie przez cały mecz to my byliśmy zdecydowanie zespołem prowadzącym grę , a ostatnie 20 minut było wręcz oblężenie bramki gospodarzy ,którzy próbowali grać z kontry. Ewidentne dwa rzuty karne ( do przerwy Wodecki) i po przerwie Gajda) dla naszego zespołu ale pan sędzia stwierdził, że się pomylił !!! Jeden wielki skandal. Czy warto prowadzić normalne szkolenie w klubie gdy o wyniku decyduje ktoś, kto nigdy w piłkę nie grał i nazywa się sędzia? Drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie pokazując się z jak najlepszej strony. Żaden z zawodników po meczu nie umiał zrozumieć dlaczego pan sędzia nie odgwizdał przynajmniej jednego karnego ! Pozytywnym bohaterem tego spotkania był bramkarz gospodarzy Franke , który bronił w bardzo trudnych sytuacjach, w jednym przypadku po uderzeniu M. Kocztorza w sukurs przyszła mu poprzeczka. Szkoda straconych punktów bo naprawdę dzisiaj przynajmniej na 1 punkt zespół zasłużył. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 2:1 ( 1:1).Bramkę dla naszego zespołu zdobył Tobiasz Wodecki w 41 minucie spotkania. Bardzo dobrze wprowadził się nasz nowy nabytek Damian Gorzawski popisując się przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Skład MKP Odra – J.Świerczek,M.Bugdoł, M.Malinowski(kpt),M.Krzyżok (62 min S.Gokita), D.Buczek, T. Zieliński, A.Cichy,K. Florkowski (85 min.Ł Gajda ), D. Gorzawski, T. Wodecki, M. Kocztorz ( 60 min B.Sikorski)