Do Włoch po raz 14

Po raz 14 młodzi piłkarze MKP Odra Centrum rocznika 1999 oraz 1997 już w kwietniu wyjadą na międzynarodowy turniej piłkarski do włoskiego miasta Roseto degli Abruzzo .

Do Włoch po raz 14

Wspaniały turniej, na który nasi młodzi piłkarze jeździli prawie każdego roku w tym roku powinien dojść do skutku. Robimy starania ,szukamy sponsorów ,oszczędzamy aby nasza młodzież mogła uczestniczyć w największym włoskim turnieju. Jestem po uzgodnieniach z Prezydentem klubu Camilo Cerasi ,który bardzo ucieszył się ,że Odra po raz kolejny weźmie udział w turnieju. Jesteśmy tam zawsze mile widziani bo klub nasz zawsze gra na bardzo dobrym poziomie stwierdził mój serdeczny przyjaciel Camilo. Drużyny nasze w chwili obecnej to czołówka lig śląskich dlatego warto pokazać w piłkarskim kraju nasze młode piłkarskie talenty .Chłopakibardzo solidnie przygotowują się do sezonu jak i wyjazdu. Oprócz części sportowej mamy w planach zwiedzenie RZYMU,LORETO lub SAN MARINO ( zależy jak będziemy dysponować czasem).Z pewnościąbędzie to bardzo atrakcyjny wyjazd dla naszej wodzisławskiej młodzieży. Wyjazd zaplanowany jest na 26 kwiecień 2012 a powrót 2 maja.

Młodzieżpozna trochę innej kultury , a grać w takim turnieju zpewnością będzie to dla nich ogromnym przeżyciem. Przypomnę ,że dwa razy nasze drużyny wygrały ten prestiżowy turniej.
Rocznik 1991 oraz rocznik 1996 zdobyli srebrne róże ( I miejsca ) natomiast rocznik 1984 oraz rocznik 1996 musieli w finale uznać wyższość drużyny z Syrakuzy oraz Stuttgartu Kickers ( Niemcy).
Taki turniej na zawsze zostaje w pamięci młodych ludzi i do dzisiaj wspominają niektórzy zawodnicy chwile gry przy światłach na pięknych murawach.
Dwa lata temu otrzymaliśmy specjalną nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Włoch dla naszej drużyny co było dla nas ogromnym wyróżnieniem.
Myślę ,że i ten turniej znów przypomni Włochom o naszym mieście oraz, że Polacy potrafią też grać w piłkę nożną.

[nggallery id=3]