O klubie

W 1995 roku przy Mosir- Centrum powstała szkółka piłkarska -Mosir – Odra Wodzisław Śląski ,która szkoliła drużyny na potrzeby I ligowej Odry Wodzisław Śląski. Głównymi założycielami szkółki piłkarskiej był ówczesny Dyr. Mosir Ś.P. Józef Pluta ,Franciszek Krótki oraz Roman Zieliński.Młodzież była oczkiem w głowie Dyr. Mosir J. Pluty ,który stworzył dzieciom bardzo dobre warunki do rozwoju sportu dziecięcego w naszym mieście.
Co roku młodzież była przekazywana do klubu sportowego Odra, która również stwarzała bardzo dobre warunki naszym wychowankom. Liczne wyjazdy zagraniczne do zaprzyjaznionego Roseto (Włochy), czterokrotny finał w największym włoskim turnieju wyrobiło we włochach duży szacunek do naszego klubu Odra Wodzisław , ogromną sympatię dla naszych szkoleniowców i wszystkich ludzi , którzy z nami przebywali podczas turniejów.W 16 letniej historii działalności naszej szkółki zdodyliśmy trzykrotnie tytuł mistrza Śląska co jest dla nas największym sukcesem.Młodzieżowy Klub Piłkarski Odra Centrum jest więc spadkobiercą 16 letniej szkółki piłkarskiej ,która z pewnością przyniosła miastu jak i Odrze wiele radosnych chwil w naszej wspólnej działalności piłkarskiej.Wielu reprezentantów Podokręgu,Śląska, Polski – tym z cała pewnością możemy się poszczycić w naszej działalności.Wielkim osiągnięciem było stworzenie dobrej atmosfery na linii rodzice – klub, gdzie rodzice również angażowali się w tworzenie i funkcjonowanie tej szkółki a obecnie MKP Odra Centrum tworząc dzisiaj prawie cały zarząd klubu.Naszym najważniejszym obecnie celem jest zintegrowanie całego szkolenia dzieci i młodzieży w mieście w klubie MKP Odra Centrum , gdzie zostaną stworzone optymalne warunki do rozwoju sportu dziecięcego i młodzieżowego ,które zapewniają nam władze naszego miasta.
Jesteśmy na dobrej drodze do ujednolicenia systemu szkolenia ,które od pewnego czasu wymknęło się spod kontroli ludzi związanych ze sportem młodzieżowym
Mamy nadzieję,że nie zostanie zmarnowana szansa a praca od podstaw pomoże nam wszystkim wyjść z błędnego koła, które zostało stworzone przez pewną grupę ludzi doprowadzając do tak dramatycznej sytuacji w naszym klubie ,który był dla naszych dzieci wielkim symbolem .
Historię naszej szkółki tworzyło szereg trenerów , którzy pracowali w naszym klubie za co chciałbym im za to bardzo serdecznie podziękować ,bo każdy z nich był cząstką naszego zdrowego fundamentu , na którym dzisiaj stoi nasz klub.
W imieniu zarządu klubu MKP Odra Centrum dziękujemy Panu Prezydentowi naszego miasta za obdarzenie nas zaufaniem w bardzo trudnej i zarazem bardzo odpowiedzialnej pracy jaką jest sportowy rozwój młodych ludzi w naszym mieście.
Wszystkim naszym sympatykom, rodzicom chciałbym życzyć dalszego zaangażowania w prace w naszym Młodzieżowym Klubie Piłkarskim Odra Centrum
a przyszłym młodym naszym adeptom piłki nożnej dużo wytrwałości w pracy podczas zajęć treningowych oraz jak największych sukcesów sportowych.

Roman Zielinski – Prezes MKP Odra Centrum

….Oni tworzyli Klub

kalendarz.jpeg