Drodzy przyjaciele naszej młodzieży

DSC_0147
W 1995 roku przy Mosir Centrum Wodzisław Śląski powstała szkółka piłkarska MOSIR – ODRA ,która zajęła się szkoleniem najmłodszych dzieci na potrzeby wówczas II ligowej Odry Wodzisław Śląski.Głównymi założycielami szkółki a zarazem jej pomysłodawcą był ówczesny Dyr. Mosir Ś.P. Józef Pluta, Franciszek Krótki oraz Roman Zieliński.Młodzież była oczkiem w głowie Dyrektora J. Pluty, który stworzył dzieciom doskonałe warunki do rozwoju sportu dziecięcego przy naszym ośrodku.Co roku młodzież przekazywana była do MKS Odra, która również prowadziła szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Współpraca układała się znakomicie.Liczne wspólne wyjazdy zagraniczne do zaprzyjaźnionego Roseto degli Abruzzo( Włochy),czterokrotny udział w finale największej włoskiej imprezy dla dzieci, musiało na naszych włoskich przyjaciołach zrobić wrażenie. Zyskaliśmy u nich ogromny szacunek i autorytet.Zarówno nasi szkoleniowcy, klub MKS Odra a także nasze miasto Wodzisław Śląski.

W naszej 16 letniej działalności trzykrotnie zdobywaliśmy tytuł mistrza Śląska co jest naszym największym sukcesem sportowym.
Od kwietnia 2011 roku szkółka przestała funkcjonować w strukturach Mosir i została przeniesiona do K.S.Centrum.
Podczas walnego zebrania członkowie zdecydowali o zmianie nazwy klubu i powstanie klubu jednosekcyjnego, gdzie sekcją wiodącą została piłka nożna.
Młodzieżowy Klub Piłkarski Odra Centrum jest więc spadkobiercą 16 letniej działalności szkółki piłkarskiej, która z pewnością przyniosła miastu jak i Odrze Wodzisław Śląski wielu radosnych chwil w trakcie trwania naszej współpracy.
Wielu reprezentantów Podokręgu, Śląska, Polski – tym wszystkim również możemy się poszczycić w naszej działalności sportowej.Ogromnym osiągnięciem było stworzenie wspaniałej atmosfery na linii rodzice – klub, gdzie rodzice angażowali się w tworzenie i funkcjonowanie naszej szkółki ,a obecnie
MKP Odra Centrum, tworząc dzisiaj prawie cały zarząd klubu.
Obecnie naszym najważniejszym celem jest zintegrowanie całego szkolenia dzieci i młodzieży naszego miasta w klubie MKP Odra Centrum, gdzie zostaną stworzone optymalne warunki do rozwoju sportu dziecięcego i młodzieżowego, które zapewniają nam władze naszego miasta.
Jesteśmy na dobrej drodze do wypracowania wzorcowego modelu systemu szkolenia dzieci i młodzieży, które od pewnego czasu wymknęło się spod kontroli ludzi związanych ze sportem młodzieżowym.
Mamy nadzieję, że nie zostanie zmarnowana kolejna szansa a praca od podstaw pomoże nam wyjść z błędnego koła, które zostało stworzone przez pewną grupę ludzi doprowadzając do tak dramatycznej sytuacji w naszym klubie , który był dla naszych dzieci wielkim symbolem.
Historię naszej szkółki tworzyło wielu trenerów, którzy z nami współpracowali za co chciałbym im bardzo serdecznie podziękować , bo każdy z nich był cząstką naszego zdrowego fundamentu , na którym stoi dzisiaj nasz klub.
W imieniu nowego zarządu klubu MKP Odra Centrum dziękuję Panu Prezydentowi naszego miasta Wodzisławia Śląskiego za obdarzenie nas wszystkich członków zarządu zaufaniem w bardzo trudnej i zarazem bardzo odpowiedzialnej pracy jaką jest z pewnością sportowy rozwój młodych ludzi w naszym mieście.
Wszystkim naszym sympatykom , rodzicom , kibicom , chciałbym życzyć dalszego zaangażowania w pracę w naszym Młodzieżowym Klubie Piłkarskim Odra Centrum , który sami stworzyliście i jesteśmy wszyscy za niego odpowiedzialni.
Natomiast naszym młodym adeptom piłki nożnej życzę dużo wytrwałości w pracy na treningach oraz jak największych sukcesów w Waszej ukochanej dyscyplinie jaką jest piłka nożna.

Prezes MKP ODRA CENTRUM
Roman Zieliński