KRAKOWSKI SPARING ROCZNIKA 1998 !!!

1464648_180612018806067_729693215_n (1)

KRAKOWSKI SPARING ROCZNIKA 1998 !!!

UDANY SPARING W KRAKOWIE MŁODYCH ZAWODNIKÓW MKP ODRA CENTRUM !

W piątek. 29.11.2013r. drużyna rocznika 1998 udała się na wyjazdowy sparing do Krakowa. Sparing został rozegrany z kadrą Lubelskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 98.
O godz. 16.00 rozpoczął się mecz, który został rozegrany na sztucznej trawie 2 x 40 min.
Widowisko było niesamowite, tempo meczu było bardzo wysokie . Pierwsze 10 minut drużyna przeciwna zagrała pressingiem i ciężko było wymienić 3 podania. W tym czasie oddali 3 bardzo groźne strzały, ale nasz bramkarz był na posterunku. W dalszej części gry, bój o pierwszą bramkę toczył się w środkowej części pola. Każda z drużyn miała swoje szanse na zdobycie bramki, ale obrońcy dzielnie wspomagali bramkarza i strzegli dostępu do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Kadra z Lublina w przerwie zmieniła kilku zawodników . W naszej drużynie drobne kosmetyczne zmiany spowodowały, że po 7 min. gry Kuba Panic zdobywa 1 szą bramkę po bardzo dobrym prostopadłym podaniu. Dalsza część gry toczyła się w większości na połowie przeciwnika. Kolejne akcje były bardzo groźne, które powinny zakończyć się bramkami, ale zabrakło zimnej krwi. W 55 min. Mateusz Krzyżok rozpoczął rajd z własnego pola karnego i zakończył mocnym strzałem, który po rykoszecie dobił do pustej bramki Kacper Szweda. Kacper mógł wpisać się jeszcze na listę strzelców 4 razy ale strzały były za mało precyzyjne.
Drużyna z Lublina w 65 min. zdobyła bramkę w wielkim zamieszaniu na 15 metrze.
Trójka naszych obrońców nie poradziło sobie z napastnikiem , który wpakował piłkę do siatki. W 70 min. sędzia odgwizdał dla nas rzut karny, który pewnie wykorzystał Kacper. Wynik 3-1 jest odzwierciedleniem tego co działo się na boisku a wynik mógł być jeszcze wyższy.
Trener Kadry LZPN był zaskoczony tempem gry i umiejętnościami naszej drużyny.
Zawodnicy z Lublina przewyższali nas znacznie warunkami fizycznymi. Średnia wzrostu to ok 180 cm. przy naszej 170 cm.

Po sparingu udaliśmy się na kolację a następnie na mecz ekstraklasy Wisła Kraków- Śląsk Wrocław.
Zawodnicy, którzy byli w kadrze meczowej, bardzo dobrze zaprezentowali się krakowskim kibicom. Sparing pokazał, że szkolenie idzie w naszym klubie idzie w dobrym kierunku i w przyszłości będziemy walczyć jak równy z równym z młodzieżowymi drużynami zespołów Ekstraklasy.